Networking

Networking

Ideałem byłaby platforma networkingowa łącząca wszystkie piłkarskie podmioty z ludźmi (menedżerami, marketerami, start-upami, CEOs, etc.) z branży futbolowej. Ale ideały nie istnieją, dlatego chciałbym żeby Futblogger był bodźcem do nawiązywania kontaktów, dzielenia się nimi, do wymiany informacji, danych i opinii dotyczących tematów poruszanych na tym blogu: biznesu, marketingu, technologii i start-upów w futbolu. Także do biznesowych szans i propozycji. Jak ten bodźcem ma konkretnie wyglądać? Networkingową współpracę wyobrażam sobie na 3 płaszczyznach:

  • Grupy społecznościowe
  • Obsługa medialna
  • Hiszpania

Grupy społecznościowe

Wielu z Was zna mnie z felietonów na Weszlo, część z interakcji i debat na Twitterze. Teraz czas na zawężenie znajomości, zainteresowań i wspólnoty na dwóch pierwszych grupach społecznościowych:

Czy poza wymianą informacji, analiz, danych i opinii coś z tego wyjdzie? Teraz może nic, ale kiedyś może uda się nam stworzyć  benchamarkingowego e-booka, z na przykład, dogłębną analizą sponsoringu polskiej piłki zawodowej? A kto wie, może zakiełkuje pomysł  na startupowy projekt. Jestem otwarty na formy współpracy i idee. Macie mnie – moje doświadczenie i know-how – do dyspozycji.

Obsługa medialna

Mimo iż zawodowych dziennikarzem nie jestem od 2010 roku to nigdy nie zamknąłem za sobą medialnej furtki. W tym czasie współpracowałem z futbolowymi portalami (Weszlo.com), dziennikami („PS”), magazynami („Kopalnia”, „Champion”, „Ole”), telewizjami (Eleven) i innymi mniejszymi polskimi mediami. I wciąż na tego typu współpracę jestem gotowy. Zarówno jako ekspert od hiszpańskiego futbolu czy głos opinii w każdej innej dziedzinie poruszanej na tym blogu. Jesteście zainteresowani wywiadem, reportażem, materiałem wideo lub jakąkolwiek inną formą dziennikarską z hiszpańskiej piłkipiszcie. Jeżeli z kolei szukacie partnera medialnego do Waszej sportowo-biznesowej konferencji, jak ta największa na rumuńskim rynku – Sport Business Chain – w tym roku to wiece, gdzie i jak szukać Futbloggera.

Oferta jest dwustronna. Każdego, który chciałby wspierać merytorycznie Futblogger.com czy po prostu wziąć udział w guest blogging, zapraszam na „łamy”. W Polsce jest mnóstwo młodych osób, które biją mnie wiedzą i doświadczeniem na głowę w kwestiach marketingu sportowego, sponsoringu czy technologii. Jeśli mają czas, interesujący temat i rynkowe dane (zwłaszcza z perspektywy polskiej piłki zawodowej) – to na moim blogu zawsze znajdzie się dla Was miejsce. W zamian bardzo chętnie napiszę coś na Waszych blogach.

Hiszpania

Chodzi o networking z wykorzystaniem hiszpańskiego rynku, na którym działam już od prawie 7 lat. Jeśli Wasze projekty, start-upy, software (nie tylko związane z futbolem czy sportem) chciałby się rozwijać (szukać swoich szans) również na tutejszym mercado – piszcie na rafal@futblogger.com. Polskim klubom zainteresowanym współpracą z hiszpańskimi odpowiednikami, akademiami czy agencjami również jestem w stanie zagwarantować pomoc w dostarczeniu informacji, strategii i odpowiednich kontaktów. Jeśli macie na oku ciekawego piłkarza, zimowy obóz w jednym z wielu tutejszych baz treningowych i potrzebujecie okazjonalnej obsługi skautingowej lub logistycznej – piszcie. A jeżeli po prostu wybieracie się do Madrytu i poza ofertą gastronomiczną potrzebujecie informacji/rad dotyczących zakupu biletów na Real czy Atletico – jesteśmy w kontakcie.